Pomozte nám pomáhat

BEZPEČNĚ U VODY - POMOZTE NÁM POMÁHAT

Podpořte svým darem rychlou a účinnou pomoc osobám ohroženým na životě a zdraví při koupání a vodních sportech na vodních plochách po celé České republice! Podpořte Vodní záchrannou službu ČČK!

Pomoci můžete zasláním peněžních prostředků na náš sbírkový účet (transparentní účet vedený u Reiffeisen Bank) nebo prostřednictvím DMS.
Číslo sbírkového účtu: 333948/5500

Jak na to?

Přispění  zasláním dárcovské SMS
Přes web darujspravne.cz
Odeslání částky na sbírkové konto

Za splnění určitých podmínek je možné si hodnotu daru odečíst od základu daně, při zasílání peněžních částek na výše zmíněný transparentní účet využijte při zadávání variabilního symbolu takovou číselnou kombinaci (např. IČ), abychom mohli Váš dar snadno identifikovat.
Daňové zvýhodnění dárců a žádost o zaslání potvrzení o poskytnutí daru pro daňové účely.


Co se stane s "Vašimi" penězi?
Získané finance chceme využít především na:
  • podporu činnosti provozu Stanic první pomoci VZS ČČK
  • vybavení záchranářů VZS tak potřebnou osobní výstojí (oblečení, neopreny, vesty, přilby ...)
  • podporu preventivních programů bezpečného pobytu u vody
  • podporu práce s dětmi a mládeží , vodního záchranného sportu a komplexní vzdělávání záchranářů
Kdo již významě přispěl?
Klikněte si na stránku věnovanou našim partnerům.

Je naše sbírka legální?

Opět jsme získali osvědčení Magistrátu hlavního města Prahy.
Ke stažení zde.




Dárcovská SMS
Prostředky na podporu naší činnosti můžete zaslat formou dárcovské SMS (DMS) a to takto:
     text DMS VZS na telefonní číslo 87777

Nebo pomocí QR kódu:
QRCode

Pokud chcete podporovat naši činnost pravidelně, můžete prostřednictvím DMS aktivovat také automatické odesílání dárcovské SMS (pouze po dobu následujících 12 měsíců, ne déle):
      text DMS ROK VZS na telefonní číslo 87777

Tuto službu zajišťuje Fórum dárců. Informace na webu darcovskasms.cz.
Cena jedné SMS je 30,- Kč, z nichž Vodní záchranná služba ČČK obdrží 28,50 Kč.
dms

 

Daňové zvýhodnění dárců

Fyzické osoby (podle § 15 odst. 1 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu darů, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období přesáhne 2% ze základu daně anebo činí alespoň 1000Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15% ze základu daně.

Pro možnost daňově uplatnit dar musí jít tedy minimálně o dar nebo o součet darů za rok převyšující částku 1000Kč nebo částku vyšší než 2% základu daně.

Právnické osoby (podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2000Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10% z již sníženého základu daně. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání.

Pokud je dárce plátcem DPH a poskytuje věcný dar, je nutné odvést DPH z hodnoty daru. Finanční dary nejsou předmětem daně z přidané hodnoty. Tato DPH je pro dárce dalším nákladem spojeným s darem.

V případě, že si přejete uplatnit možnost daňového zvýhodnění, kontaktujte prosím na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Vždy je potřeba co nejpřesněji identifikovat platbu.