Máme mistryně a vicemistry Evropy

 

Na letošním juniorském mistrovství Evropy ve vodním záchranném sportu, které právě probíhá v Polsku měli naši reprezentanti velmi úspěšný den.

Lehké zklamání ze smolného, ale stále krásného, umístění na 4. místě v SERCu mohla odpoledne vystřídat velká radost ze dvou medailí! Natálie Hrdinová s Kristýnou Mňukovou (obě PS Mladá Boleslav) se staly mistryněmi Evropy, zatímco David Pekař (PS Mladá Boleslav) s Davidem Richtrem (PS Brno) na ně navázali stříbrem, a to v disciplíně Line Throw.

Všichni, kteří postoupili z ranních rozplaveb do B finále disciplíny 200 Obstacles, si ranní časy zvládli vylepšit. Ve štafete 4×50 Obstacles, i přes to, že klukům smolně utekla účast v A finále o jednu setinu vteřiny, se podařilo jim i holkám zlepšit ranní výsledky.

Natálie Hrdinová, která si vyplavala účast v B finále, se umístila na pěkném 14. místě v disciplíně 100 Manikin Tow with Fins.

Posledním dnešním úspěchem se může pyšnit čtveřice, která plavala štafetu 4×50 Pool Lifesaver Relay a umístila se na skvělém 6. místě!

Za podporu naší národní reprezentace děkujeme:

Generální partner:

Partneři:

MIVIS – CZ. s.r.o.

Mare Ideas a.s.  Brno

Video – zlatý hod (naše holky na poslední dráze)