Výstava For Boat v Praze 13.-15.03.2020

Ve dnech 13.-15. března 2020 se na Výstavišti v Praze – Letňanech uskuteční výstava For Boat. VZS je partnerem této akce a budeme zde prezentovat jak naší činnost na vodních plochách, tak ukazovat novou techniku.

Tisková zpráva:
Lodě v Letňanech: 4. ročník veletrhu FOR BOAT
Stalo se už tradicí, že začátek jara patří v Letňanech lodím a karavanům. Čtvrtý ročník výstavy lodí a vodních sportů se nezadržitelně blíží. Návštěvníci se mohou těšit na dvě haly nabité loděmi, čluny, vodními skútry, jachtami či plachetnicemi, ale i na obří bazén s lákavým doprovodným programem. To vše spolu s výstavou FOR CARAVAN od 13. do 15. března 2020 v areálu PVA EXPO PRAHA.
Na veletrhu se i v roce 2020 představí prověření vystavovatelé, kteří ukážou nablýskané lodě, čluny i jachty. Za zmínku stojí Česká lodní doprava, Wavy Boats, Aventura points, Honda Marine, Marine, Marina Dock, Auta lodě Bobek, RAL vodní skútry a další. Vybírat ale můžete i v bazaru lodí, kde budou k vidění i ke koupi zánovní kousky. K vidění budou i zajímavosti: například unikátní replika zánovní lodi BABY BOOTLEGGER z roku 1924 s motorem Rolls Royce, který byl za druhé světové války montován do stíhaček Supermarine Spitfire.

Přednášky a workshopy
Chybět nebudou ani přednášky a workshopy. Vydavatelství Yacht chystá v pátek 13. března od 14.00 hodin workshop na téma Jak se pluje po Jadranu. Na stánku Lodních novin budou po celou dobu veletrhu probíhat tematické přednášky. Sobotní odpoledne pro jachtaře od YachtNet nabídne přednášky na téma Kapitánské průkazy vydávané v ČR a Jachting v Thajsku. Ředitelství vodních cest pak připravuje unikátní výstavu, kde se můžete seznámit s modelem plavebního stupně Děčín, modelem zdvihadla Slapy a modelem plavební komory Hluboká nad Vltavou.

Obří bazén v Hale 6
Věrným partnerem výstavy se stal Český svaz jachtingu, který i v letošním roce chystá doprovodný program pro děti i dospělé. Děti si budou přímo na vodě vyzkoušet windsurfing nebo lodě pro malý jachting, a to pod odborným dohledem. K dispozici bude i oblíbený trenažér, na kterém si budou moci děti vyzkoušet jachting na suchu. V obřím bazénu v Hale 6 bude probíhat i další doprovodný program veletrhu. Nezapomeňte si plavky, budou se vám hodit. Zkušení instruktoři vás naučí jezdit na paddleboardu, zúčastnit se můžete i lekce fitness paddleboardingu. Odpočinout si pak můžete na pláži přímo u bazénu.

Návštěvnické soutěže
Za zmínku stojí i návštěvnické soutěže. Orbita Sailing věnovala týdenní pobyt na lodi na řeckém ostrově Rhodos a YachtNet týdenní kapitánský kurz na plachetnici v Chorvatsku s možností získat kapitánský průkaz.

FOR CARAVAN: souběžně probíhající veletrh
Za jedno vstupné (200 Kč na místě, 165 Kč v předprodeji) můžete navštívit i veletrh FOR CARAVAN. Tam si přijdou na své všichni vyznavači nezávislého cestování, nomádi i dobrodruzi. K vidění i ke koupi bude vše, co k cestování na čtyřech kolech neodmyslitelně patří – obytný auta, karavany, vestavby i příslušenství. Svou expozici opět chystá i Autoklub České republiky, který ukáže, jak se kempovalo v minulém století. Veletrh bude doplněn o zajímavé přednášky, autogramiády a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Nově na veletrhu: boulderingové závody a sekce Outdoor
V Hale 7 se při veletrhu uskuteční 2. kolo Českého poháru v boulderingu. Přijďte v sobotu a v neděli fandit! A pokud jste si chtěli bouldering vždycky vyzkoušet, přijďte v pátek, budete mít možnost. V Hale 7 budete mít zároveň možnost nakoupit outdoorové oblečení a vybavení do přírody. Nově veletrh doplní sekce FOR CARAVAN Outdoor.

Cestovatelský festival Kolem světa
O víkendu doplní veletrhy oblíbený cestovatelský festival Kolem světa. Čekají na vás dva dny nabité přednáškami zkušených cestovatelů, nomádů a dobrodruhů i Ostrov chutí: speciální kulinářská zóna, kde budete moci ochutnat světové speciality. Za zmínku stojí sobotní přednáška herce Lukáše Langmajera: Nejen s karavanem na cestách. Vstupné na festival je 400 Kč – jednodenní a 600 Kč – dvoudenní vstupenka, zdarma se ale dostanete na veletrhy FOR CARAVAN a FOR BOAT.
Více na www.forboat.cz.